// google analytics

POKROČILÝ 2D RIGGING

Dvoudenní kurz zaměřený na pokročilé techniky rigování 2D charakterů pro počítačovou animaci v programech Adobe After Effects a Maxon Cinema 4D. Po jeho absolvování budete schopni vytvořit profesionální rig pro libovolný 2D charakter a budete si umět zvolit ze dvou různých postupů ten, který se lépe hodí pro váš projekt. Oba přístupy nabízejí jiné možnosti, s nimiž se podrobně a prakticky seznámíte.
Pro smysluplnou účast doporučujeme alespoň základní znalost obou programů a požadujeme orientaci v jejich prostředí. Předpokládá se, že účastníci budou pracovat na vlastních počítačích, na nichž budou oba programy nainstalovány. Postačí i zkušební verze programů, které jsou zdarma ke stažení.

Aktuálně vypsané termíny: v současné době není naplánovaný žádný termín
Čas: vždy od 9:30 (předpokládaný konec je 18h, může se měnit dle individuálních potřeb a tempa práce účastníků)
Místo: studio FILMOFON - Palackého 354, Tábor - mapa
Cena: 4.000,- Kč/den nebo 7.500,- Kč/2 dny
Jazyk: česky
Kapacita: max. 10 lidí
Lektor: MgA. Jan Míka - Absolvent bakalářského studia katedry hrané režie na FAMU v Praze a absolvent magisterského oboru Vizuální efekty a klasická animace na FAMO v Písku. Produkuje a režíruje krátké filmy, reklamní spoty a promo videa. Cíleně se zaměřuje na výrobu animovaných a kombinovaných filmů. Získal několik ocenění na tuzemských i mezinárodních festivalech. Vyučuje na Vyšší odborné škole filmové v Písku.


POPIS KURZU:

PRVNÍ DEN
Rig 2D postavy v Adobe After Effects. Efektivní založení projektu pro budoucí pohodlnou práci animátora, schéma rigu, uspořádání vrstev ve Photoshopu a jejich optimalizace, základní principy inverzní kinematiky v After Effects, metody rigu využívající pluginy (DuIK, RubberHose) i metoda použití vlastního kódu, rig obličeje (iluze otáčení hlavy, look At kontroler, víčka, obočí, mrkání, uši a fousy v případě zvířat), rig těla, rukou, nohou, optimalizace rigu a vytvoření táhel pro snazší animaci, animační test.

DRUHÝ DEN
Rig 2D postavy v Maxon Cinema 4D, která je v základní verzi součástí Adobe After Effects CC. Import textur z Photoshopu, vytvoření geometrie a základní kostry, rig hlavy (iluze otáčení hlavy, look At kontroler, víčka, obočí, mrkání...), optimalizace rigu, ostrý kloub (loket) vs. kulatý kloub (cartoon), natáhování a zkracování končetin pro stylizovanou animaci, vytvoření táhel pro snazší ovládání, animační test.


JAK SE PŘIHLÁSIT:

Pro přihlášení se do kurzu stačí vyplnit kontaktní formulář, v němž uvedete své jméno, kontakt a do zprávy napíšete zvolený termín, popř. konkrétní den. Na uvedený email dostanete podklady pro zaplacení a následně obdržíte veškeré nutné materiály pro samotný kurz. Uhrazením částky projevíte souhlas s podmínkami kurzu a dostanete potvrzující email o rezervaci místa.
Veškeré částky, které přijdou po naplnění kapacity kurzu budou 100% vráceny, nebo bude nabídnut náhradní termín. Přihlásit se lze i na jednotlivé dny, avšak přednost budou mít účastníci zapsaní na celý víkend. Šanci stornovat platbu máte do 14 dnů před započetím kurzu, celá částka Vám bude vrácena zpět na účet. Při stornu v kratší době než 14 dní před začátkem kurzu budeme nuceni účtovat poplatek ve výši 50% zaplacené částky. Pokud nebudete spokojeni s kvalitou kurzu, máte do půlky prvního dne kurzu možnost ukončit svou účast s nárokem na 100% vrácení peněz. Lepší podmínky si nemůžete přát!


KUDY K NÁM:

AUTEM
Cesta autem z Prahy do Tábora trvá přibližně 1 hodinu (cca 80km). Můžete využít parkovacího domu PARKING CENTRUM (ul. ČSL armády) u jordánské hráze s tarifem 10 Kč/hod, max. 40 Kč/den, který je od studia FILMOFON vzdálený cca 200m.

AUTOBUSEM/VLAKEM
Pravidelné vlakové spojení Praha - Tábor jezdí během celého dne ve frekvenci cca jedné hodiny, cesta trvá přibližně 1h 10 min. Od autobusového i vlakového nádraží je studio FILMOFON vzdáleno 10 min chůze.


TĚŠÍME SE NA VÁS!

(c) 2016 Filmofon